kleverg5 kleverg5
  • 26-12-2023
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells apple juice in four different sizes: 36 ounces for $2.50, 64 ounces for $3.48, 128 ounces for $4.28, and 48 ounces for $1.92. Which size has the greatest unit cost?

Respuesta :

Otras preguntas

graduated licensing is desighed to introduce beginning drivers to driving?
does the sentence "Jewish immigrants to our country has made many contributions" show proper subject/verb agreement
10. Which of these scenarios would be considered illegal in light of the provisions of the Fourteenth Amendment?
What angered some Americans about the way President Clinton balanced the federal budget?
in general, measurement systems that are based on powers of 10 are the easiest for people to use. infer why these systems are easiest to use
The pharynx forms the food substance into balls and then pushes it/them into the
Complete the comparison: 3 + 7 > ? A. 8+2 B. 10- 2 C. 7+3 D.9+4
compare and contrast the hominids australopithecus and homo erectus
is Timmy had two apples and a monkey took one how many would he have now
A group of students is researching the music choices of America's high school students. To conduct the survey they take a poll at a high school in downtown New
ACCESS MORE