ohhkwen7283 ohhkwen7283
  • 26-12-2023
  • Mathematics
contestada

The price of grapefruit is 4 for 2.00. For every 1 grapefruit, you pay ________.
1) 0.50
2) 0.75
3) 1.00
4) 1.25

Respuesta :

alexanderh345 alexanderh345
  • 26-12-2023

Answer:0.50

Step-by-step explanation:2/4=0.5

Answer Link

Otras preguntas

Complete the text with the correct foreign expression. The famed figure skater earned a reputation as something of a following the Winter Games. She insisted on
please help me with this thank you ​
What is the smallest fraction a learner must know in grade 3​
Which unit is used to measure the mass of a computer?
juggling scarves, THE MIDDLE SCHOOLER SMILED PROUDLY AT HIMSELF.Decide if the capitalized clause is dependent or independent.​
What major change to the indigenous peoples of the Georgia region took place after Hernando de Soto's arrival in 1540?
You take a package to your local shipping company. They charge a fixed base cost of 6 per package plus an additional 0.39 per pound If p represents the number o
...............................................
An example of a prokaryotic cell would be... A. a plant cell. B. an animal cell. C. a bacteria cell.
which bond is the strongest ion, hydrogen, or covalent