2. A train leaves a station X at 5:00 pm and reaches to another station Y at11:00 pm. Its
speed is 90 km/h.
What is the distance between X and
Y?

Respuesta :

=540Km/h

Explanation:

total time is -6 hours

Distance=Speed x Time

=90 x 6

=540km/h

Otras preguntas

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico