Godgotme Godgotme
  • 26-07-2017
  • Mathematics
contestada

Rachel pays $15.20 for a pack of 8 towels. Find the unit price in dollars per towel .

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 26-07-2017
15.20 / 8 = 1.90 per towel <==
Answer Link

Otras preguntas

How did Iron get its name? (Iron the metal) Just need a really simple answer please, for my Homework :)
Can you telle if 18/25 is greater than 3/4 please
The height (in meters) of a projectile shot vertically upward from a point 2m above ground level with an initial velocity of 24.5m/s is h=2+24.5t-4.9t^2 after t
The height (in meters) of a projectile shot vertically upward from a point 2m above ground level with an initial velocity of 24.5m/s is h=2+24.5t-4.9t^2 after t
how do u say "it is spring" in spanish
What was the first plantation crop that European grew on the plain of northeast Brazil
What did Africans do to iron ore during the Iron Age in order to make it possible to create iron tools and weapons?
The height (in meters) of a projectile shot vertically upward from a point 2m above ground level with an initial velocity of 24.5m/s is h=2+24.5t-4.9t^2 after t
Solve for x: log6x-log2=1
Explain why $64,480 per year and $1,240 per week are equal rates.
ACCESS MORE