cocochocolate cocochocolate
  • 20-07-2017
  • Mathematics
contestada

Corn is 2 can for $0.69, so each can of corn cost $0.345. How much does it cost for each one?

Respuesta :

jaquefaalan
jaquefaalan jaquefaalan
  • 20-07-2017
Technically, it would be $.34
Answer Link

Otras preguntas

what is 3352 divide by 9 with remandier
How is corruption related to the rule of law? Why does it affect the economy in a negative way?
Can anyone help me this is hard
Two hoses are filling a pool. The first hose fills at a rate of x gallons per minute. The second hose fills at a rate of 15 gallons per minute less than the fir
The perceived pitch of a tone is largely determined by its * 0 points (A) loudness (B) timbre (C) amplitude (D) complexity (E) frequency 11. Balance is influenc
which has a sum = to 2 3/8 +3 4/8? A) 23/8 +34/8 B)19/8 +28/8 C)26/8 + 35/8 D)16/8 + 24/8
g A particular IQ test is standardized to a Normal​ model, with a mean of 100 and a standard deviation of 18. Using the empirical rule, about what percent of pe
I need help asappp!!!!!
How many grams are in 10.25 moles of zinc chromate?
Now, let's apply some of the concepts from the readings to this case. Randy was hand-picked to join FireArt by CEO Jack Derry due to his extreme industry knowle
ACCESS MORE