hudsonyana hudsonyana
  • 30-05-2017
  • Mathematics
contestada

If 4 pounds of sugar cost $2, the cost of 1 pound of sugar is $ and the cost of 10 pounds of sugar is $

Respuesta :

Chipper110
Chipper110 Chipper110
  • 30-05-2017
The cost of one pound of sugar is $.50 and the cost of ten pounds of sugar is $5
Answer Link
VPVIPER
VPVIPER VPVIPER
  • 09-04-2021

Answer:

The cost of one pound of sugar is $.50 and the cost of ten pounds of sugar is $5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Second Treaty of Paris -- who wrote it? what were the main parts of the treaty? dates?
which statement is accurate? ( 1point ) A. fútbol is more important that beisbol in all Spanish-speaking countries B.Beisbol is more important than futbol in Me
The primary cause of the first Gulf War (1990-1991) was A) the Iraqi army's sudden invasion of Kuwait. B) Iraqi possession of weapons of mass destruction. C
can someone these questions
Which statement about the West African kingdom of Benin is true? A. Benin's territory stretched across the vast African savanna. B. The Sunni people dominated B
Can someone please give me ideas of a short story about being new in a small town?
The crystals of many metamorphic rocks are aligns in bands as a result of
What is the purpose of adding isopropyl alcohol to your solution of DNA?
A fair six-sided die is rolled 48 times. Theoretically, about how many times should a roll of "5" occur?
How many molecules of eukaryotic DNA make up a chromosome in humans?