Iqra1280 Iqra1280
  • 04-04-2015
  • Mathematics
contestada

If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.

Respuesta :

collinse
collinse collinse
  • 04-04-2015
It is simply, 2.94/21 which is 0.14... so 1 ounce = $0.14 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-04-2015
[tex] \frac{2.94}{21} \\ \\ \frac{2.94}{21}=0.14 \\ [/tex]
Answer Link

Otras preguntas

(z+4)(z+3) Please Help!
Determine the type and number of solutions of 7x^2+3x+8=0
how do you solve the equation 2s+3=14s
in che anno e nato Cristoforo Colombo
does anybody know how to write 45/70 in simplest form????
what is an undefined nuclear region containing only nucleic acid
if a sample of magnesium has a mass of 60 g, how many moles of magnesium does the sample contain
what's the square root of 135
What do you think was the most serious problem faced by settlers in Virginia? Why?
During the Renaissance, along with the importance of God, who else did people had value?