Lynnn11
Lynnn11 Lynnn11
  • 17-05-2017
  • Mathematics
contestada

I bought a box of 124 crayons for the art class to share. The crayons cost $21.08 with tax included. What was the cost per crayon

Respuesta :

xXFallingStarsXx xXFallingStarsXx
  • 17-05-2017
0.17 is how much each crayon costed

Answer Link
sandraloveless
sandraloveless sandraloveless
  • 17-05-2017
.17, that is how much the crayons will cost
Answer Link

Otras preguntas

Generate an explanation for the following formula: P = I2R
The particles produced in volcanic eruptions are called
List two general reasons why scientists are likely to collaborate
Find the area of the regular decagon with a side measure of 4cm
Need help please....
Need help with this
You've been handed a fiber with a 1.25-mm ferrule that requires a connector. What is the most commonly used connector for this ferrule size?
What is 30 minus a number?
Scientific theories can change over time as new information is discovered.if a scientific theory changes, does this mean that it was not a good theory to begin
-2(5.25+6.2x)=4(-3.1x+2.68)​