Respuesta :
The answer to your question is 0.17
The solution in this question is dividing ( 21.08 ÷ 124 = 0.17)
I bought a box of 124 crayons for the art class to share. The crayons cost $21.08 with tax included. What was the cost per crayon?
17 cents each crayon
The solution in this question is dividing ( 21.08 ÷ 124 = 0.17)
I bought a box of 124 crayons for the art class to share. The crayons cost $21.08 with tax included. What was the cost per crayon?
17 cents each crayon