dsgrin
contestada

Tina Zappa purchased a three-pack of facial tissues for $2.98. What is the unit price per pack rounded to the nearest tenth of a cent?

Respuesta :

2.98/3=.993 repeating
=$99.3 cents per 

Answer:

$.0993 per pack. wrong format dude.

Step-by-step explanation:


ACCESS MORE