craner145
craner145 craner145
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

bananas cost $0.89 each at the Fruit Stand Isabel has $11.75 how many bananas can she buy

Respuesta :

DariusX
DariusX DariusX
  • 05-05-2017
11.75 / 0.89 = 13.2022472

she can buy 13 bananas
Answer Link

Otras preguntas

what is the answer to [tex]x {}^{2} + 29x + 100 = 0 [/tex]?
Describe two ways that race cars produce waste answers
Is the secession as it applies to the civil war, is a word for when the states rejoined the Union?
Assume that Charlee has two separate beakers containing the same amount of water in each with the same temperature. She adds one spoonful of the same solute to
Which number rounds to 260 when rounded to the nearest 10?
The dangers of drug dependence and addiction?
How did the relationship between the king and the french people change from 1789 to 1793?
The khans car averages 22 miles per gallon of gas. Predict how far they can travel on 5 gallons of gas.
A gardener installed 42.6 meters of fencing in a week. He installed 13.45 on Monday and 9.5 meters on tuesday. He installed the rest of the fence in equal lengh
In a breed of mice gray fur is dominant to white fur what letters will be used to represent the gray and white alleles