jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

In the gas laws lab, you changed temperature to change __________. weight and volume volume and pressure mass and volume gravity and volume
Whole numbers greater than 5 but less than 10
write an equation using an exponent that would express the 100 year total rainfall
Solve this equation..... 4x - 3 = 21
to support a tree damaged in a storm, a 12-foot wire is secured from the ground to the tree at a point 10 feet off the ground. the tree meets the ground at a ri
Express 0.11 as a fraction
use two unit multipliers to convert 1250 square inches to square feet
what is the maximum resolution and magnification that can be achieved with light and electron microscopes?
Procrastinators can develop feelings of __________.
Compare and contrast the English bill of rights and the mayflower compact