Seudónimo Seudónimo
  • 28-04-2017
  • Mathematics
contestada

If 6 lemons cost 79 cents how much does 4 oranges cost?

Respuesta :

TheGamingCypress
TheGamingCypress TheGamingCypress
  • 28-04-2017
If the oranges and the lemons are the same price first we have to find out how much 1 orange cost so we have to divide 79 and 6 so it is approximately 13 cents for 1 orange so 13 X 4= 52 so 52 is your answer.
Answer Link

Otras preguntas

Which american indian group became feared enemies of the spanish, especially after they obtained horses?
Why was Timbuktu an important location in Mali's Empire?
How much of an impact did martin luther king make?
Calculate the cost for camping and the cost per night
Angles U and V are supplementary angles. The ratio of their measures is 7:13. Find the measure of each angle
after the civil war what did the south do
Complete the sentence. The Hebrews believed that Canaan was ______ . A. the place where Abraham was born B. the place where Moses received the Ten Commandme
what is the sum of 3 1/6 +(-5.5)
How would I create a real life situation where I would need equation with variable on both sides to solve it. Then how would I explain in words on how the probl
How many brains does an octopus have ??