Yancel
Yancel Yancel
  • 27-04-2017
  • Mathematics
contestada

Jills mom used 1/4 of a gallon of honey to bake 3 loves of bread.If she used an equal amount of honey in each loaf,how many did she use for 1 loaf?

Relax

Respuesta :

shelpjw shelpjw
  • 27-04-2017
Jills mom used 1/12 of a gallon of honey on each loaf ( 1 loaf = 1/12 of a gallon of honey)
Answer Link

Otras preguntas

the ans for question (a) n (b)
Please help if you know how to do this? My class worked on a new lesson and I don't understand? For example, is number 1 A?? Please help me
Which of the following describes why most scientists today have adopted the three domain system for classifying organisms
Stanley schachter and jerome singer view emotion as resulting from
Suppose consumers will purchase q units of a product at a price of StartFraction 100 Over q EndFraction plus 7 dollars per unit. What is the minimum number of
If 2a=9−b and 4a=3b−12, what is the value of a?
Help! I’m having lots of trouble
Whales and dolphins have almost no body hair. neither do humans. is hair loss in these two groups homologous or did it evolve independently?
what is determined by the census that is taken every ten years?
A car travels 336 miles averaging 28 miles per gallon of gas. If the gas cost $3.14 per gallon, what would the cost to drive 336 miles