Please help! I forgot how to do this!!! Dave buys 50 apples for 28 dollars. What is his cost per apple? Please tell me the correct answer and how you got it!! (step by step) PLEASE NO FAKE ANSWERS!!!!

Respuesta :

Is 1.785714286 dollars only divide 50 for 28
$0.56


I think you should divide
28/50


hope u got it right 
ACCESS MORE
EDU ACCESS