Mercal
Mercal
20-04-2017
Mathematics
contestada
help asap please!!!!!
Respuesta :
Аноним
Аноним
20-04-2017
add the weights of the 2 steaks, and then divide the price by the total weight.
.70+.75=1.45
8.68/1.45=5.986 or $5.99/pound
Answer Link
Olivia123456
Olivia123456
20-04-2017
.7 + .75
1.45
8.68 / 1.45
5.986
B. $5.99
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
Plz help it was due 2 weeks ago
What is the square root of 51142%
How important do you think women’s experiences in world war 1 in relation to the changing roles of women?
I need someone to respond ASAP
1. Find the greatest common factor of 8 and 10
The type of textual evidence that you can DIRECTLY find in the text is called explicit True False
What discovery led J.J. Thomson to decide that atoms were not indivisible, but are actually composed of smaller parts?
which expression is equivalent to 3⁴ * 3-⁹
I need help fast please
Why should you measure your level of flexibility?
ACCESS MORE
EDU ACCESS