Seudónimo
Seudónimo
20-04-2017
Mathematics
contestada
i need help asap please
Respuesta :
Аноним
Аноним
20-04-2017
the operation is multiplications, so mulitply 5 by 3/4. your answer should be 3.75, or 3 and 3 fourths.
have a nice day!!!!!!
Answer Link
TrueWorm
TrueWorm
20-04-2017
3
5 x --- = 3.75 hr/c
4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
Divide and express the result in standard form. 8/7-i
two trains leave stations 408 miles apart at the same time and travel toward eachother. one train travels at 95 miles per hour while the other travels at 75 mil
A bottle of fruit juice is 800 milliliters. How many liters of fruit juice are in 120 bottles?
All real number zeros of the polynomial 2x^4 + 4x^2 + 6x^9 - x + 3x^9 - 5x^9 + 2x^8
4/3v^2x -5/6vx^3 what is this answer for algebra
what act did the united states government pass in order to be able to move Native American of their lands into the Indian's Territory? A) Native American Act B)
outlaws of the Wild West were heroes of their time
luke jogged a total of 56.5 miles last week. if luke jogged the same distance,d, each day for 3 days and half that distance on each of the reamaining days, whic
4/3v^2x -5/6vx^3 what is this answer for algebra
ACCESS MORE