Respuesta :
In my opinion I think that you have to multiply 13.55 by 8 ounces to find how much she needs to pay.
The answer is 21.68 because 5 divided by 13.55 equals to how much 1 pound cost so it equals to 2.71 then 2.71 times 8 equals how much 8 Poppins's cost so that equals 21.68 dollars.