Seudónimo Seudónimo
  • 17-04-2017
  • Mathematics
contestada

what is the unit price if 4 pounds of fruit cost $6.48

Respuesta :

RobertAwsome
RobertAwsome RobertAwsome
  • 17-04-2017
6.48 / 4 =1.62 is your answer
Answer Link

Otras preguntas

A 5.0-gram sample of zinc and a 50.-milliliter sample of hydrochloric acid are used in a chemical reaction. Which combination of these samples has the fastest r
Which two samples of gas at STP contain the same total number of molecules? (1) 1 L of CO(g) and 0.5 L of N2(g) (2) 2 L of CO(g) and 0.5 L of NH3(g) (3) 1 L of
As citizens, we do not vote on all legislation directly. We appoint politicians to discuss, debate, and vote on new laws for us. This type of democracy is known
adding heat to liquid water is likely to cause
How are global issues and human geography potentially connected?
A nuclear reaction in which two light nuclei combine to form a more massive nucleus is called (1) addition (3) fusion (2) fission (4) substitution
Which statement must be true for any chemical reaction at equilibrium? (1) The concentration of the products is greater than the concentration of the reactants.
What is the median of the data? 18, 17, 11, 18, 14, 14, 15, 18, 13, 12, 20, 17 A. 15 B. 16 C. 17 D. 18
Why do we only see only one side of the moon from Earth A. the moon does not rotate B. the moon takes longer to rotate then to revolve around Earth C. the moon
How does Sedimentary Rock form?