taynadejesus
taynadejesus taynadejesus
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Claire bought three bars of soap and five sponges for $2.31. Steve bought five bars of soap and three sponges for $3.05. Find the cost of each item.

Respuesta :

ceonni03
ceonni03 ceonni03
  • 04-04-2017
Claire spent .46 cents each
Steve $1.02
Answer Link

Otras preguntas

Read and choose the correct option to answer the question. To whom would the following directions apply? Baja de peso, toma vitaminas, practica deportes y manej
PLEASEE GIVE AN EXPLANATION TO THIS
how to do compound and simple interest
Elements : Atoms :: Covalent compounds:____
TELL ME THE MOST SCARIEST AND CREEPIEST WEBSITES TO GO ON TO, AND I'M TALKING JUMPSCARE SCARY
Paula has her own business making cakes for special occasions. The total price (p) of one of Paula’s cakes is represented by the equation p=0.75s +10 , where s
4x-3y<16, which ordered pair?
Do the following lengths form a right triangle? show your work :0 6 8 9
What is the answer to this question>
I WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!!!!1!111!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!