BlackFed03 BlackFed03 31-03-2017 Mathematics contestada PLEASE HELP ON MATH HOMEWORK you spend 11$ on school supplies. you purchase pencils for $0.25 each and pens for 2$ each. you purchase a total of 30 pencils and pens. how many of each did you purchase?