tasiagr
tasiagr tasiagr
  • 30-03-2017
  • Mathematics
contestada

Milk is $ 3.25 a gallon and he brought 1 gallon how much money did he spent

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 30-03-2017
1x3.25=3.25
So, the milk costs $3.25
Answer Link
ZBSPlays
ZBSPlays ZBSPlays
  • 30-03-2017
the cost of the milk is 3.25$ because if its 3.25$ per gallon and he only bought one then it is 3.25$

Answer Link

Otras preguntas

Do electrons have psrticle nature or wave nature?​
answer asap thanks Horticulturists live near their crops to give them: protection fertilizer water magic
X 5 10 15 25 40 Y 1 2 3 5 8
What is the Energy of moving things? mechanical sound nuclear Light
Which of the following is an object-oriented language? A. C B. C++ C. BASIC D. COBOL
formula of paremeter​
Solve the quadratic equation. x^2 – 10x + 25 = 0 A. x = 5 or -5 B. x = 5 C. x = -5 D. no real solution
What is the final amount if 1102 is increased by 2% followed by a further 1% increase?
Which equation matches this table?
besides natural gas and oil what other natural recourse is found in Asia and the Caucasus? a. minerals b. timber c. diamonds d. tobacco