MARYDmichellleygir MARYDmichellleygir
  • 30-03-2017
  • Mathematics
contestada

Mr. chan purchase two oranges at lunch every day for nine days. the oranges cost 0.49 each to the nearest dollar how much did mr. chan for all the oranges

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 30-03-2017
 2*9 = 18
Cost= 18*0.49    
       =  $ 8.82
Answer Link

Otras preguntas

Is fantastic a short vowel a
Which writer from the enlightenment wrote an essay concerning human understanding
given the function f(x)=-3e^x^+^1, find f(x) if x=2
if a and b are integers and a+b=0, what do you know about the values of a and b?
Marilyn was different from the other English colonies because
what is the square root of 9/16?
what is the least positive integer
How do you find 17cm/min= how many m/h
Solve the system of equations by elimination. 3x+4y=31 2x-4y=-6
The area of a square living room is 256 ft 2. Which is the length of the room?