chilaxabdul chilaxabdul
  • 28-03-2017
  • Mathematics
contestada

Amie $26 to spend on school supplies . After buying10 pens she had $14.30 left. How much would each pen cost

Relax

Respuesta :

GameZoneJack
GameZoneJack GameZoneJack
  • 28-03-2017
$1.17 each. Hope this helps.
Answer Link

Otras preguntas

The concept of volume is something you experience everyday in your life. Provide a specific example in which you could solve a real-world application using volu
list the objects found in the universe in order of size
guys can anyone help me with 4 & 5??
Please solve this word problem fast!!
A diver begins at 140 feet below sea level. She descends at a steady rate of 7 feet per minute for 4.5 minutes. Then, she ascends 112.2 feet. What is her curren
The equation of line WX is y = −2x − 5. Write an equation of a line perpendicular to line WX in slope-intercept form that contains point (−1, −2). y = 1 over 2x
on whose behalf did Weisel accept the Nobel Peace Prize
How does Lucas say the signers of the Declaration of Independence created the sense that war was inevitable? A. By repeating the word now in the conclusion
(n-3)(n-5)what's the equivalent
Why didn't Will Clark immediately seek out George Coleman in the tavern?