mjufygugik1813 mjufygugik1813
  • 17-05-2023
  • Business
contestada

if the workers are paid $8 per hour, the price of the product is $4, and the fixed cost of the business is $20, then how many workers should the business employ?

Respuesta :

Otras preguntas

Find slope and y-intercept.a) y=3x=12            b)  x=7
Explain Roosevelt's distinction between "civilized" and "uncivilized" nations. How did sea power fit into his vision?
omg this is the last one dankuch and many others that helped me thank you im gratefull
Write and evaluate expression for 21+18+16+18 in addition then in addition and multiplication
How do I find the unit rate of $7.96 for 5 pounds?
4-3n=43 show work thanks for all ur help
Compare and contrast critical thinking and inference
What is the factor tree for 184
Evaluate 5a+3b and (5+a)(3+b) For a =2 and b=4. How Is the order Of the steps different For the two expressions?
g is proportional to the square of t. If t=2 and g=64, find g when t=3.5.
ACCESS MORE