cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

help me pls!!!! asap pls!!!
On a scale drawing a door that is 7 feet tall is drawn 2 inches tall. In this scale, 1 inch is equal to how many feet?
Which of the following is the best definition of territorial defense? MARKING BRAINLIEST!A. Territorial defense is an animal’s protection of the area they have
Help me to answer this pls​
simplify -4(n+9) A) -4n-36 B)-4n+9 C)-4n-9
When looking at a graph, how do you determine the solution to a system of linear equations?
what is human resources?​
Can somebody rate this its for a final exam reflection for music: 1. My thought on the format of the course: It's perfect,(even though nothing is perfect) becau
find the area of each figure
If consumers feel that the price of ice cream is so low that there must be something wrong and do not buy it then this is an example of
ACCESS MORE