denitami8che denitami8che
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ryan buys two apples and three bananas for $3.00. reid buys four apples and eight bananas for $7.00 from the same store. how much does one banana and one apple cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-03-2017
1 Apple= 0.60
1 Banana= 0.58
Answer Link

Otras preguntas

Who is MOST associated with founding the first successful European settlement in Canada?
Need HELP Asap !!!! 1.) You are a student graphing the decline in the North American frog population over 10 years. Which of the following might distort a rea
How do you find the product of -9over5 times 5over 3? please help.
Why are instant data, such as the number of rabbits in a field at one time, not usually as reliable as long-term data, such as the average number of rabbits
Both producers and consumers are a source of food for?
In the national grid,what does the step up transformer do?
Which expression is equivalent to this one? k · 6 + k · s A. 6(k + s) B. s(6 + k) C. k(6 + s) D. k · (6 + k) · s
What government was established in germany after the treaty of versailles
The Black Death killed nearly 38 million people, resulting in
A car is traveling at a speed of 100 kilometers per hour. What is the approximate speed in meters per second?