Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

please help me i am having a hard time

please help me i am having a hard time class=

Respuesta :

Badrobo125 Badrobo125
  • 02-03-2017
a is $14 .8 because 740/50 is $14.8 per person.
b is $888 since the rate is the same. I did $14.8 times 60.
Answer Link

Otras preguntas

If a 10-pound sack of potatoes costs $6.55, how much would 1 pound cost? Round your answer to the nearest cent.
How would i solve for force when there are multiple accelerations?
The equation of the line of best fit of a scatter plot is y = −7x − 2. What is the the y-intercept?
A 12-foot ladder rests against the side of a house. The base of the ladder is 3 feet away from the side of the house. How high above the ground is the top of th
Select the correct summary statement that is also formatted correctly. Nestor is trying to prevent an argument when he says, ”Let kings be just, and sovereign p
Select the coordinates of two points on the line y = -2. a. (2, -2) and (-2, 2) b. (-2, -2) and (-2, 0) c. (2, -2) and (0, -2) d. (-2, 2) and (-2, -2)
Why is a block of gold more dense than a block of iron of equal size ?
Knight is an example of an Anglicized word. a. True b. False
Which equation is the inverse of y = 7x2 – 10?
HELP PLEASE!!! Which of the following is not a true statement about solving two-step equations? a. Two-step equations require the addition property of equality