Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

please help me i am having a hard time

please help me i am having a hard time class=

Respuesta :

Badrobo125 Badrobo125
  • 02-03-2017
a is $14 .8 because 740/50 is $14.8 per person.
b is $888 since the rate is the same. I did $14.8 times 60.
Answer Link

Otras preguntas

which greek hero was famous for his involvement in the trojan war
A 20 ounce box of corn flakes costs $2.50. if you cannot buy part of a box how much will it cost to buy 6 pounds of corn flakes? There are 16 ounces in a pound
Saint Paul's Cathedral in London, England by Christopher Wren. The church has two towers, a domed center, and columns in the front. Where on the church pictured
If there is an increase in production costs, but not revenue, should the company increase or decrease production?.
What is the measure of ∠SPQ in this rhombus? m∠SPR=(4x+11)° m∠QPR=(5x−4)°
how to teach possessive pronouns in a fun way
What do you and your friends typically do every week?Speak in complete and detailed sentences in Spanish choosing a different verb for each sentence. See verb l
which tab do you need to select to change your page orientation from portrait to landscape?
substance a has a melting point of 1192 k and substance b has a melting point of 96 k. which substance is most likely to exist as discrete molecules? (write ""s
If there is an increase in production costs, but not revenue, should the company increase or decrease production?.