ctoph4784 ctoph4784
  • 20-12-2022
  • Mathematics
contestada

Brianna bought snacks for her team's practice. She bought a bag of

oranges for $2. 63 and a 8-pack of juice bottles. The total cost before

tax was $16. 7. Write and solve an equation which can be used to

determine x, how much each bottle of juice costs?

Respuesta :

Otras preguntas

If two organisms belong to the same family, what other taxonomic groups do the organisms have in common?
Does the size of a paper airplane affect how far it flies
An Olympian swam the 200-meter freestyle at a speed of 1.8 meters per second. An Olympic runner ran the 200-meter dash in 21.3 seconds. How much faster was the
Would 2 be the correct answer?
Deforestation occurs when a forested area is converted into a non-forested area. This conversion could be due to the need for construction or expansion of a tow
A truck is traveling north and a car is traveling west calculate momentum
What is your definition of a Brony? best answer wins
Read the sentence. That winter, adults and children ate little, but the animals ate _____ of all. Which form of the irregular adverb little correctly completes
does the right to vote provide citizens influence over the government and elected officials?
Where is personification in the "Star Spangled Banner?"
ACCESS MORE