I need to know how to do #8

Answer:
The mass percentage of the solution is 3.88%.
Explanation:
Percentage by mass (w/w%) : The percentage mass or fraction of mass of the of solute present in total mass of the solution.
[tex]w/w\%=\frac{\text{Mass of solute}}{\text{Mass of solution}}\times 100[/tex]
Mass of solute that is NaCl = 3.55 g
Mass of solvent that is water = 88 g
Mass of the solution = Mass of solute + Mass of solvent
= 3.55 g + 88 g = 91.55 g
Solution's percentage by mass:
[tex](w/w\%)=\frac{3.55 g}{91.55 g}\times 100=3.88\%[/tex]