joycee123
joycee123 joycee123
  • 16-12-2022
  • Mathematics
contestada

A bakery sells 6 bagels for $2.99. What is the cost, in dollars, for 48 bagels?
A. $10.76
B. $13.16
C. $23.92
D. $37.08

Respuesta :

Otras preguntas

identify the event that ignited sepoy discontent into a full scale mutiny
What effect did the Declaration of Independence have on the us and the world
For my health class we were given a bunch of pictures of pregnancy tests for extra credit we have to say if they’re negative or positive. I can’t tell if this i
Katie made two pies for the bake sale. One was cut into three equal slices and the other into 5 equal slices.she will continue to cut the pies so each one has t
Need help ASAP! Please break it down for me, thanks!
Solve for y. M= x+y___ 2
What’s the answer to this I really need help
I don’t get this at all. Please send help
The paintings in the Lascaux cave were discovered by who?
PLEASE ANSWER ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Corresponding angles formed by two lines cut by a transversal are always congruent. Which of the follow