sydneysmom23
sydneysmom23 sydneysmom23
  • 27-02-2017
  • Mathematics
contestada

which is the better buy: 1 pound of candy for $3, or 1kg of candy for $6?

Respuesta :

jackpatrick12
jackpatrick12 jackpatrick12
  • 27-02-2017
1 pound of candy for $3 

Answer Link
thomasj2
thomasj2 thomasj2
  • 27-02-2017

I got 1pound for $3, but I'm not as smart as you think

Answer Link

Otras preguntas

Why do women start to have alcohol related problems at lower drinking levels than men?
9 more than the product of 51 and a number t
Examining the figure, how many orders of magnitude larger is a person than a bacterial cell?
is perpendicular to OS. is a_____line.
If 15 g of nacl is dissolved in 100g of water, what is the mass % of nacl in the solution
When is it necessary to use three points to name an angle? If CP bisects and DPB , what is the measure of angle CPB?
the length of a rectangle is 8 inches more than the width. The perimeter is 32 inches. Find the length and width of the rectangle
Alfred is a middle-aged man. even though his eyes can physically see a car driving up to him, his brain is unable to interpret the information and move away in
A camera in manual mode means of the camera will make all the adjustments for the photographer
How does an “increase in demand” shift the demand curve? how does an “increase in supply” shift the supply curve? does an increase in demand affect the equilibr