mayakmrn
mayakmrn mayakmrn
  • 30-11-2022
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP! (WILL MARK BRAINLIEST.)

The cost to rent a scooter is $24 plus $1.25 per mile traveled on the scooter. Paula rented a scooter and paid a total of $48. How many miles did she ride?

*please provide an explanation! *

Respuesta :

Otras preguntas

Convert 41.8 mi/ h to m/s. 1mi= 1609 m
100 points !!!! Build a graphic model of the governmental structure of your state. Include the structure of your state's legislative organization and the names
Billy is sitting in a chair in class if the action force is the downward push of his way on the chair what is the reaction force
Correct answer? for this ?
A construction zone on Interstate 15 has a speed limit of 40 mph. The speeds of vehicles passing through this construction zone are normally distributed with a
PLS HELP GIVING BRANLIEST AND 20 PTS
10 points and brainliest
A 6-pack of envelopes costs $0.84. What is the unit price?
Find the slope between the point A (3,2) and B (-1,-4) A. 7/3 B. 3/2 C. 2/3 D. 3/7
can u solve for x and y​