sweetcheeks012 sweetcheeks012 21-02-2017 Mathematics contestada The Bread Alone Bakery has a daily overhead of $90. It costs $0.60 to bake each loaf of bread, and the bread sells for $1.50 per loaf. Write an equation for the cost,C, in terms of the number of loaves, x