LuianU327707 LuianU327707
  • 31-10-2022
  • Mathematics
contestada

if three doughnuts cost $2.25 what does one doughnut cost

Respuesta :

TemitopeQ485315 TemitopeQ485315
  • 31-10-2022

Divide the cost of the doughnuts ($2.25) by the number of doughnuts:

2.25 / 3 = $0.75 per doughnut

Answer Link

Otras preguntas

Modify the URL_reader.py program to use urllib instead of a socket. This code should still process the incoming data in chunks, and the size of each chunk shoul
what is nentai???????????????????????????
16,48, 144, ... Find the 6th term.
Which sentence consistently reflects the tone of the paragraph? A) Eager to begin her new life, Helen turns on some music and begins unpacking B) Angry that her
What are the structures that function Mitochondria?
Which software product release category is "generally feature complete and supposedly bug free, and ready for use by the community?" Question 19 options: A) Alp
Will mark brainliest! Pls help
What is the change that occurs to the parent function f(x) = x^2 given the function f(x) = (x + 1)^2 - 5.
gains a client who prepays $ 450 for a package of six physical training sessions. Body Fitness collects the $ 450 in advance and will provide the training later
How many covalent bonds does and oxygen stone usually make in forming covalent compounds? a) 5 b) 3 c) 2 d)4 e)1