A certain brand of coffee comes in two sizes. A 12.3-ounce package cost $2.99. A 33.9-ounce package cost $8.74. Find the unit price for each size. Then state which size is the better buy based on the unit price. Round your answers to the nearest cent Unit price for the 12.3 ounce?Unit price for 33.9 ounce? What is better buy?

ACCESS MORE