Ellie took $200 to spend during summer vacation.She spent $32 a day for 5 days. Then she bought gelato for her and her three freinds for $6 each.How much did she have left at the end of the trip)

Ellie took 200 to spend during summer vacationShe spent 32 a day for 5 days Then she bought gelato for her and her three freinds for 6 eachHow much did she have class=