ashleyhernandeznoyol ashleyhernandeznoyol
  • 30-10-2022
  • Mathematics
contestada

you download 2 movies and 3 songs the next week you download 1 movie and 5 songs.what is the total cost of the downloads?

Respuesta :

Otras preguntas

!!!!!!GEOMETRY REFLECTIONS !!! URGENTLY NEED ANSWER AS WELL AS EXPLANATION IF POSSIBLE
Seth bought a 12 - ounce jar of peanut butter for $3.60. What is the unit price? Show all work!! A. $0.03/oz. B. $0.30/oz. C. $3.00/oz D. $3.03/oz
Geometry math question no Guessing and Please show work
Which term describes the process that continually moves water from the ground to the atmosphere and back?, A Evaporation cycle B Humidity cycle C Transpirat
Which of the following statements about lump-sum taxes is correct A. A lump-sum tax means that tax revenues vary directly with GDP. B. A lump-sum tax means that
Find the circumference of the circle. Use π=3.14 Pic. A. 62.8 yd B. 31.4 yd C. 314 yd D. 78.5 yd
At STP, what is the volume of 1.0 mole of carbon dioxide?
The final revelation of the novel occurs when A. Pip and Estella become engaged to be married. B. Pip discovers Joe and Biddy have married. C. Estella m
Which arc is a minor arc?
The variable z is inversely proportional to x. When x is 16, z has the value 0.9375. What is the value of z when x= 26?