To know which is the best option we have to compute the price of one ounce for each case, for that we divide the price by the number of ounces.
p is the price of 1 ounce of detergent.
Case 1:
[tex]p=\frac{10.64}{84}\approx0.127.[/tex]Case 2:
[tex]p=\frac{6.19}{48}\approx0.129.[/tex]Therefore the price for 1 ounce is less for the first case.
Answer: 84 ounces for $10.64.