Seudónimo Seudónimo
  • 18-02-2017
  • Mathematics
contestada

A local club sells candles as a fundraiser. A set of candles sells for $18. What is the cost of one candle?

Respuesta :

SmellsLikeTeenSpirit
SmellsLikeTeenSpirit SmellsLikeTeenSpirit
  • 18-02-2017
It is $3 each
I hope this helps :)
Answer Link
Theschoolofroxie
Theschoolofroxie Theschoolofroxie
  • 18-02-2017
so 18 / 6 = 3 so its 3 
hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

Can somebody help me with this it's the last question and i'm somehow very confused
The economic role of black south african women in rural areas and informal sector
Though considered unpleasant pests, cockroaches actually have a long history on earth. (Therefore,) relatives of cockroaches have existed on earth for over thre
18. What events marked the end of the Soviet Union?
CodeHS Python: Using a while loop, print out a list of numbers from 5 to 55 by fives
Anyone one know #14???
How did the Reformation and Counter-Reformation impact Europe? O The continent was divided with some countries becoming Protestants and some remaining Catholic.
Definition of Bracket
Oliver draws a straight angle, and then two rays to divide the angle into 3 equal parts. What is the measure of each smaller angle?
(Will give brainliest answer)NEED HELP ASAP! SHOW SOLUTION AND EXPLANATION PLEASE!! 1. Find the volume of the solid that results when the region enclosed by th