Given
The frequency is f=32800Hz
Speed of sound in air, v=340 m/s
To find
The wavelength
Explanation
The wavelength is
[tex]\begin{gathered} \lambda=\frac{v}{f} \\ \Rightarrow\lambda=\frac{340}{32800} \\ \Rightarrow\lambda=0.0103m \end{gathered}[/tex]Conclusion
The wavelength is 0.0103 m