pre5
pre5
17-02-2017
Mathematics
contestada
Si 14 lápices cuestan 30
Respuesta :
fromConnexus
fromConnexus
17-02-2017
Then one pencil costs about 2.14 cents.
Entonces un lápiz cuesta alrededor de 2.14 centavos.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 52+ )
Otras preguntas
You find a zero coupon bond with a par value of $10,000 and 13 years to maturity. If the yield to maturity on this bond is 4.7 percent, what is the price of the
A proton moves at constant velocity in the direction, through a region in which there is an electric field and a magnetic field. The electric field is in the di
identify the hypothesis of the conditional statement "two angles are complementary if the sum of their measures is 90 degrees"
Sabrina, a working mother, comes home after a hard day at the office. Her seven-year old son, Liam, wants to tell her about his day at school. He begins to expl
Which word is derived from the Greek root that means "life"?
The rates of on-time flights for commercial jets are continuously tracked by the U.S. Department of Transportation. Recently, Southwest Air had the best reate w
Andrews Company manufactures a line of office chairs. Each chair takes $14 of direct materials and uses 1.9 direct labor hours at $16 per direct labor hour. The
What is the prime factorization of 240? Question options: 24 · 3 · 7 23 · 3 · 5 24 · 5 23 · 5 · 7 24 · 3 · 5
A store sells gravel in a small bags and large bags.The small bags have 6 pounds of gravel for $35.88 and the large bags have 15 pounds of gravel for $81.75
Would someone please make sure that this makes sense? The last few paragraphs are in the details section. I started my life in the south, my grandpa was a plant