Ms. Debbie and 2 other teachers are bringing a group of 16 students to the movies. She has $240 to spend. How much money will be left for snacks after she pays for the tickets?Ticket Prices: Teachers: $12 Students: $10Also, which answer do I pick?A) $12÷3 or B) 2x $12 or C) $12÷2 or D) 3x $12

ACCESS MORE