Please help! What is the probability a customer ordered a small, given that he or she ordered a hot drink? answer has to be rounded to the nearest percentage. Please look at this photo

Probability is 7%
Explanation:Number of customers that ordered a small and hot drink = 5
Number of customers to that orderd hot drink = 5 + 48 + 22
Number of customers to that ordered hot drink = 75
Probability a customer ordered a small, given that he or she ordered a hot drink = Number of customers that ordered a small and hot drink/Number of customers to that ordered hot drink × 100
[tex]\begin{gathered} \text{Proability =}\frac{5}{75}\times\text{ 100} \\ \end{gathered}[/tex][tex]\begin{gathered} \text{Probabiltiy = }\frac{1}{15}\times100\text{ = 0.067 }\times100 \\ Probability=\text{ 6.7\%} \\ To\text{ the nearest percentage = 7\%} \end{gathered}[/tex]