bobandbrookjsjdhsj bobandbrookjsjdhsj 28-10-2022 Mathematics contestada Write and solve the equation. Mr. Jones buys a calculator for each of his students. In total he pays, $276 with each calculator costing $12 a piece. How many students does Mr. Jones have? Let s = the number of students he has.