NikitaC580140 NikitaC580140 26-10-2022 Mathematics contestada A dad buys a jersey and a towel for each of the 12 players on the basketball team . Each towel cost $16.20 . The dad spends a total of $408 for jerseys and towels . Enter the equation that models the situation with u, the cost of one jersey