Ms. Gartland bought x number of shirts for the new members of her chorus. The cost for x number of shirts, including $3.99 shipping, was $77.49. Each shirt cost $12.25. There was no sales tax on this purchase. Which equation could be used to find x?A. 3.99(+12.25)=77.49B. 3.99+12.25=77.49C. 12.25(+3.99)=77.49D. 12.25+3.99=77.49