Pressure (p) is given by
[tex]\begin{gathered} p=h\rho g \\ h=\text{ height of liquid column ;} \\ \rho=\text{ density of liquid ;} \\ g=\text{ acceleration due to gravity;} \end{gathered}[/tex]Here, pressure has two parts -- one due to water column and second due to oil column .
Therefore
[tex]\begin{gathered} p=h_1\rho_1g\text{ +h}_2\rho_2g\text{ }\begin{cases}h\placeholder{⬚}_1={h_2} \\ g={10\text{ N/kg}}\end{cases} \\ \\ p=\text{ \lparen10 }\times0.8\times10)\text{ +\lparen10}\times1\times10)\begin{cases}\rho_1={0.8} \\ \rho_2={1}\end{cases} \\ p=180\text{ N/ m}^2 \end{gathered}[/tex]Final answer is :-
[tex]pressure\text{ = 180 N/m}^2\text{ = 180 Pascal}[/tex]