christiefrancois28
christiefrancois28 christiefrancois28
  • 28-09-2022
  • Mathematics
contestada

26.
A gallon of milk costs $2.30 per gallon.
What is the cost per cup of milk?
What is the cost per fluid ounce of milk?
What is the cost per quart of milk?

Respuesta :

Otras preguntas

who is the elected military leader of venezuela?
you have a 1.5 litre bottle of water and drink 295 millilitres how much water is left
the primary language spoken in brazil is spanish
Solve the inequalities, if possible, and graph. 3/7 (2p - 14) > 6/7p - 6.
if you want to improve your muscly at endurance, what is the best plan?
What term refers to a system in which one branch of government is prevented from seizing too much power?
what is the first step needed to solve 2 over 5 multiplied by x minus 6 equals negative 16
during the early 1800s, what did new england's textile industry and cotton farming in the south have in common?
Who was the 21st president of the united states?
What was the focus of Johnson's Great Society program?
ACCESS MORE