Chef Henry can choose to purchase 12.5 pounds of flounder for $49.88, or he can purchase 16.75 pounds for $50.42. How much will he save per pound if he purchases 16.75 pounds of flounder instead of purchasing 12.5 pounds? Show all work.
please help :(